פסיכותרפיסט מומלץ

 

בנימין בודנהימר הוא בין הפסיכותרפיסטים המומלצים ביותר. הוא הינו בעל תואר שני בעבודה סוציאלית במגמה הקלינית, מטעם אוניברסיטת בר- אילן. בנימין עוסק בתחום השיקום הפסיכיאטרי כעשר שנים, ומילא לאורך השנים תפקידים מקצועיים כגון הדרכה מקצועית של צוותי שיקום וכדומה. כיום, מנהל בנימין כ-3 שנים את בית המדרש השיקומי "מעלות".

 

מיהו פסיכיאטר?

 

פסיכיאטר הינו רופא העוסק בפסיכיאטריה. על מנת לקבל רישיון לעסוק בתחום, התנאי הוא לסיים לימודי רפואה אשר אורכם הוא 7 שנים, ולאחר מכן להתמחות בפסיכיאטריה על פני תקופה של לפחות 5 שנים. לאחר סיום הלימודים וההתמחות, הם פונים לדרכם כאשר הם מתחילים לעבוד בבתי חולים כלליים, במחלקות פסיכיאטריות, או בקליניקות פרטיות.

 

מטרת הטיפול הפסיכיאטרי היא לטפל בהפרעות נפשיות כגון חרדה, כפייתיות, זוגיות, משפחתיות, דיכאון, פחדים וכדומה. בימינו, ניתן לטפל בהפרעות נפשיות בדרכים רבות ומגוונות. שילוב פסיכיאטרי משלב לרוב גם טיפול תרופתי. כל שיטה כמובן, מותאמת למטופל ולצרכיו, וזאת על מנת להגיע איתו לאיכות חיים טובה ושלווה יותר.

 

הצלחת טיפול פסיכיאטרי

 

תנאי הכרחי להצלחת הטיפול הפסיכיאטרי הוא קשר אישי בין המטפל למטופל. לכן, כאשר פונים למשל למרכזים רפואיים גדולים, יש לבקש פסיכיאטר ספציפי. ללא בניית הקשר האישי בין השניים, הטיפול עלול להיכשל. על כן, כדאי לבחור בפסיכיאטר בעל ניסיון רב אשר מכיר את התחום מקרוב ויודע כיצד ליצור את הקשר המדובר עם מטופליו. טיפול פסיכיאטרי הינו קשר ללא מחיצות ועל כן, יש לקבל את ההחלטה אם לגשת לפסיכיאטר מסוים לאחר מפגש איתו ועל פי המלצות.