בנימין בודנהימר הינו פסיכותרפיסט מומחה העוסק בתחום טיפול קוגניטיבי- התנהגותי, CBT משנת 2012. הוא בעל תואר שני בעבודה סוציאלית במגמה קלינית מטעם אוניברסיטת בר- אילן. בנימין עוסק בתחום השיקום הפסיכיאטרי בעשר השנים האחרונות ומילא תפקידים מקצועיים שונים במהלך השנים. כיום, מנהל בנימין את בית המדרש השיקומי "מעלות" ברחובות.

 

דיכאון - מהו?

 

דיכאון היא הפרעה נפשית נפוצה למדי, המאופיינת במצב רוח רע ומדוכדך לאורך זמן, חוסר תיאבון, מחסור באנרגיה, חוסר עניין, חוסר ריכוז וכדומה. התופעה הינה נפוצה בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם והיא גורם מכריע בכל הקשור לחוסר תפקוד פיזי ונפשי. אף על פי שהפרעה נפשית זו נפוצה כל כך, רבים מהסובלים ממנה כלל לא מודעים לכך, ומשלמים מחיר כבד על איכות חייהם.

 

על אף המספרים העצומים של מספר הסובלים מדיכאון, לעתים רבות המחלה אינה מאובחנת כראוי , דבר הגורם לכך שרבים לא מקבלים את הטיפול המתאים. בעיה זו מתקיימת בעיקר במדינות ללא מערך טיפול מתאים. למרות הנזקים שהפרעה נפשית זו גורמת לאדם הסובל ממנה, ניתן בהחלט לטפל בה באמצעות אבחון מדויק של הדיכאון, וטיפול תרופתי ופסיכולוגי בו.

 

הפרעה שניתן לטפל בה

 

דיכאון הוא ללא ספק הפרעה נפשית הניתנת לטיפול. בהחלט ניתן לצאת ממנה, אך כל מה שצריך הוא סיוע. אין זו בושה לגשת לקבל עזרה כדי לטפל בדיכאון, והמעשה אף רצוי. כאשר לא מטפלים בדיכאון, הוא עלול להחמיר ואף להוביל למקרים קיצוניים כמו נטיות אובדניות. לכן, יש לגשת לטיפול בתשומת לב רבה. בעזרת קבלת הטיפול המתאים, כל אדם יכול לצאת מדיכאון.

 

 דיכאון טיפול

 

טיפול בדיכאון