טיפול זוגי באשדוד

 

בנימין בודנהימר הינו בעל תואר שני בעבודה סוציאלית במגמה הקלינית, מטעם אוניברסיטת בר אילן. תוך שנים של עיסוק בהדרכת קבוצות שיקומיות וטיפולים פרטניים, למד בנימין טיפול התנהגותי קוגניטיבי, CBT, והוא עוסק בתחום משנת 2012. כיום, מנהל בנימין את בית המדרש השיקומי "מעלות" בקרית מלאכי.

 

למרות שהשאיפה של רובנו כבר מגיל ההתבגרות היא להימצא בזוגיות, רבים נתקלים בבעיות במערכת היחסים שהם מקיימים. הדבר יכול לנבוע מכל סיבה אשר מאכזבת את האדם במהלך קיום הקשר הזוגי. אך חשוב לדעת שאין לוותר על הזוגיות גם אם היא נתקלת בבעיות. בימינו, כמעט ואין דבר שטיפול זוגי מקצועי לא יכול לפתור.

 

מטרות הטיפול הזוגי

 

טיפול זוגי נועד לפתור בעיות הקיימות בין בני זוג, אשר מוכנים לעבוד על בעיות אלה ולפתור אותם. לרוב, הזוגות המגיעים לטיפול מגיעים עקב חוסר שביעות רצון מתפקוד בן הזוג, או מהתפקוד הכללי של מערכת היחסים. הטיפול הזוגי מתאים לא רק לזוגות, אלא גם ליחידים הרוצים לברר דרך טיפול מסוג זה את הנושא. כמו כן, מגיעים לטיפול זוגות ביחד, או רק צד אחד מבני הזוג.

 

במהלך טיפול זוגי מתבצע תהליך מסוים של הקשבה. במקרה בו שני בני הזוג מטופלים ביחד ובוחרים שלא להגיע לטיפולים בנפרד, אחד מהם מדבר ופורק את שעל ליבו, בעוד השני מקשיב. היתרון הגדול מאוד המצוי בטיפול זוגי הוא שמתבצעת הקשבה. ברוב מערכות היחסים המגיעים לטיפול זוגי, ההקשבה בין בני הזוג הינה לקויה, והטיפול פותח להם את הפתח להקשיב לבן הזוג שלהם.

 

 

טיפול זוגי באשדוד'