טיפול חרדה ודיכאון

כאשר מחפשים טיפול חרדה ודיכאון, מומלץ לפנות לפסיכותרפיסט בנימין בודנהימר. הוא הינו בעל תואר שני בעבודה סוציאלית במגמה קלינית, מטעם אוניברסיטת בר- אילן. בנימין עוסק בתחום טיפול קוגניטיבי- התנהגותי וCBT משנת 2012. במהלך השנים הוא מילא תפקידים מקצועיים שונים, וכעת, מנהל את בית המדרש השיקומי "מעלות".

 

דיכאון וחרדה - הפרעות נפשיות נפוצות

 

חרדה ודיכאון מאובחנות כהפרעות הנפשיות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה הבריאה והמתפקדת, ועשויות לפגוע בכולם- ממבוגרים ועד ילדים. החרדה נתפסת כהפרעה נפשית המלווה בתסמינים גופניים כגון, הזעה, דפיקות לב מהירות, רעידות, נימול, כאבים או לחץ בחזה, סחרחורות וכדומה. לחרדה התקפים קצרים המתקיימים במפתיע ועל פני מספר דקות. למרות שהאינסטינקט הראשוני הוא לברוח מגורם החרדה, שיטת הטיפול הנפוצה ביותר היא דווקא התמודדות ישירה עם הגורם.

 

הדיכאון לעומת זאת, לא נגרם מגורם מאיים המפתח בנו פחד, אלא מלווה בעיקר בתחושות לא טובות, מצב רוח מדוכדך, חוסר חשק לפעילויות שונות, חוסר תיאבון, מחסור באנרגיה, דימוי עצמי נמוך, ולעתים אף עלולה להוביל למחשבות אובדניות במקרים קיצוניים. דיכאון מאובחן כהפרעה נפשית חמורה ביותר מכיוון שהוא גורם לגוף להיות פגיע במיוחד ומזיק לאיכות החיים של האדם הסובל ממנה. דיכאון אף יכול להשפיע על המערכת החיסונית של הגוף.

 

טיפול מוכח אצל מטפל מומחה

 

כמו כמעט לכל הפרעה נפשית, גם חרדה וגם דיכאון יכולים להיפתר על ידי טיפול אצל פסיכולוג מומחה, שהוא המומלץ ביותר. לשתי ההפרעות קיימים דרכי טיפול שהצלחתם מוכחת ועם המלצות רבות. חשוב לא לזלזל בקבלת עזרה בעת היתקלות עם הפרעות נפשיות כגון חרדה ודיכאון.

 

טיפול חרדה ודיכאון