במידה והנכם מחפשים פסיכותרפיסט, מומלץ לפנות לבנימין בודנהימר. הוא הינו בעל תואר שני בעבודה סוציאלית במגמה קלינית מטעם אוניברסיטת בר- אילן. בתחום השיקום הפסיכיאטרי בנימין מילא תפקידים מקצועיים שונים במשך כ10 שנים. כעת, הוא מנהל את בית במדרש השיקומי "מעלות".

 

הגוף שלנו בנוי להרגיש חרדה על מנת להגן עלינו כאשר אנו חשים באיום. כך, הוא אוסף את המשאבים הדרושים להתמודדות עם הסכנה שמולנו. התקף חרדה הינו קצר, ולרוב מגיע במפתיע. כאשר מתרחש התקף מסוג זה, הוא כולל בתוכו תסמינים כמו הזעה, דופק מהיר, בחילה, גלי חום, נימול, סחרחורת וכדומה. לרוב, תחושת החרדה מסייעת לנו אך לפעמים היא קורית כאשר לא מצפים לה, וברגעים לא מתאימים, למשל, בחדר המתנה לרופא. הגוף שלנו עלול לפרש את הסיטואציה כמאיימת ומערכת החרדה שלנו מזיקה לנו.

 

אז כיצד מטפלים בהתקפי החרדה?

 

אחת מהשיטות המדעיות לטיפול בהתקפי פאניקה הוא טיפול - CBT קוגניטיבי- התנהגותי, אשר נמצא גם היעיל ביותר. טיפול מסוג זה נועד לשנות עיוותי חשיבה על ידי הפרדה בין התסמינים שהאדם חש בהם בזמן התקף, לבין המשמעות הרגשית שלהם. בזמן הטיפול, יקבל המטופל כלים להתמודד עם התסמינים שעוברים על גופו בעת התקף.

 

ניתן להתמודד עם התקפי החרדה גם על ידי ניהול אורך חיים בריא כמו הימנעות מעישון והפחתה בצריכת הקפה, לעשות פעילות ספורטיבית באופן קבוע, תרגילי נשימה להרגעה וכדומה. כמובן שטיפול פסיכולוגי הוכח את עצמו כיעיל ביותר בטיפול בהתקפי חרדה ולכן גם המומלץ ביותר.

 

התקפי חרדה טיפול

טיפול בהתקפי חרדה